Ja vēlaties aplūkot labākās bildes no ledins.lv dārgumu krātuvītes, spiediet šeit, tad F11, un maģija būs notikusi! Lai izietu - atkal F11.

 

Mana pamatnodarbošanās nav saistīta ar dabu. Par to ir cits stāsts, un tas atrodams www.latloto.lv. Vides aizsardzība un īpaši putni ir mana sirdslieta. Esmu ieguvis bioloģijas maģistra grādu LU un kļuvis par Dabas Aizsardzības pārvaldes sertificētu ekspertu attiecībā uz organismu grupu "Putni".

 

Esmu dzimis pagājušā gadsimta 70.gados. Pirmos soļus ornitoloģijā spēru 1987.gadā Saulesdārza pulciņā Jura Bergmaņa vadībā. Esmu Latvijas ornitoloģijas biedrības biedrs kopš 1989.gada; kopā ar ģimeni esam LOB ģimenes mūža biedri; kopš 2010.gada beigām esmu LOB Padomes loceklis, kopš 2014.gada vadu LOB Jūrmalas reģionalo grupu. Darbojos Jūrmalas aizsardzības biedrībā.

 
Putnus gredzenoju kopš 1988.gada. Esmu apgredzenojis putnus no 120 sugām, gredzenoto putnu skaits 2017.gada 1.janvārī bija 6 600. Manā atradumu mapītē ir vairāk nekā 400 dokumenti – gan ar tādu putnu datiem, ko esmu gredzenojis es un kas atrasti kur citur, gan manis novērotie/noķertie putni ar citu gredzenotāju gredzeniem. Tos esmu digitalizējis  - skat. sadaļu "Gredzenošana".
 
Kopš 1988.gada gandrīz katru gadu cenšos izbrīvēt vismaz nedēļu laika, lai vasaras beigās vai rudenī kā brīvprātīgais palīgs piedalītos putnu migrācijas pētījumos Papē. 80.gados izgāju arī Engures skolu.

Laikā no 1989.gadam līdz 1994.gadam veicu sīko dobumperētāju monitoringu Baltezera MIM 26; 27; 29. un 30. kv. būrīšos (100 būrīši mežā starp Garupi un Garciemu).
 
1998.un 1999.gadā, projekta „Grieze” vadītāja O.Keiša studiju laikā ASV koordinēju griežu lietas Latvijā, lai projekts neapstātos. Saņēmām pat „Henry Ford European Conservation awards’1999” balvu kā labākais vides aizsardzības projekts Latvijā. Starp citu, Ford ražo labas automašīnas!

 

Sugu sarakstus veidoju kopš 2000.gada. Tas sakrīt ar laiku, kad nopirku savu pirmo teleskopu. Manā mūža sarakstā ir 282 Latvijā novērotu putnu sugas. Labākais gads bija 2003., kad novēroju 229 sugas un pasugas.
 
Kopš 2003.gada tandēmā ar A.Kalvānu veicam ūdensstrazdu pētījumus, izliekot tiem būrīšus ligzdošanai piemērotās vietās un kontrolējot nakšņotājus. Mūsu būrīšos ligzdo ne tikai ūdensstrazdi, bet arī pelēkās cielavas.
 
Kopš 2013.gada kopā ar A.Kalvānu veicam lauku piekūnu pētījumus, izliekot tiem būrīšus ligzdošanai piemērotās vietās un gredzenojot mazuļus ar krāsainajiem gredzeniem.
 
Sākot no 2004.gada piedalos putnu vērotāju Torņu cīņās, un esmu kļuvis par tādu kā šī pasākuma talismanu, jo vienīgais esmu piedalījies visās septiņās notikušajās cīņās. 2009.gadā mūsu komanda „Naktsputni” (Ē.Dreibants, E.Laucis, E.Lediņš, R.Rekmanis), 24 stundas cīnoties Ķūļciema tornī, ieguva godpilno pirmo vietu. 
 
Kopš 2008.gada esmu brīvprātīgais uzraugs Svētes dabas parkā. Šo teritoriju zinu tīri labi – kopš 2005.gada pie Svētes veicu regulāras griežu un citu naktsputnu uzskaites, pavasaros vēroju caurceļojošos ūdensputnus.
 
Piedalījos Latvijas ligzdojošo putnu atlanta 2.izdevuma datu vākšanā. Emerald laikos iesaistījos vairākās šī projekta datu vākšanas ekspedīcijās. Esmu bijis dalībnieks neskaitāmās Natura 2000 teritoriju apsekošanas un monitoringa ekspedīcijās. Reizēm apsekoju teritorijas mikroliegumu veidošanas vai ietekmes uz vidi novērtēšanas nolūkos. GNP atlanta laikos apsekoju dažus kvadrantus Cēsu pusē.  2009.gadā apsekoju dažus kvadrantus arī Ķemeru nacionālā parka atlanta vajadzībām. Piedalos Latvijas ziemojošo ūdensputnu uzskaitēs ziemā un Starptautisko putnu vērotāju dienu uzskaitēs rudenī. Skaitu vienu maršrutu arī Latvijas ligzdojošo putnu monitoringam. Pārstāvu LOB projektā "Ērgļi pāri robežām".
 
Esmu www.putni.lv ziņu grupas moderators. Šajā grupā ir kādi 130 cilvēki, kas vēlas sūtīt un saņemt ziņas par interesantākajiem jaunumiem ornitoloģijā. Ja vēlaties aptuveni reizi nedēļā saņemt e-pastu ar kādu karstu ziņu no ornitologiem, laipni lūdzu!
 
2007. un 2012.gadā Latvijas Loto izdeva loterijas biļešu „Sprints” sēriju ar 10 manis fotografētu putnu attēliem.  2012.gada biļetes bija spēlējamas arī elektroniski www.latloto.lv. Tika izdoti arī divi Latvijas Loto kalendāri.
 
2009.gadā vienu savu bildīti ar nosaukumu „Putns, kunkuļi un šļakatas” iesūtīju Dabas muzeja konkursam „Mans putns”. Godalgotas vietas gan neieguvu, bet darbs tika izstādīts, turklāt pasākums man ļoti iepatikās, tāpēc atbalstīšu to ar saviem darbiem arī citos gados.
 
Reizēm mēdzu doties talkā draugiem viņu projektos – palīdzu būvēt mākslīgās ligzdas vietas zivju ērgļiem, gredzenot to mazuļus vai ķert vecos putnus, gredzenot jūras ērgļus; Garkalnē gredzenoju meža baložus, Kolkā uzskaitu migrējošos plēšputnus, lasu kakla gredzenus gulbjiem, sēžu slēpnī ĶNP, fotografējot jūras ērgļus un vilkus.... Reizēm novadu kādu ekskursiju vai vienkārši parādu putnus draugiem.
 
Esmu izlicis vairākus desmitus būrīšu sīkajiem dobumperētājiem, mājas strazdiem, pupuķiem, apodziņiem, lauka piekūniem,  pūcēm un gaurām. Prieks, ka daži no tiem reizēm tiek arī apdzīvoti. Ziemās pie savas mājas baroju putnus – sākumā Rīgā, Maskavas ielā, bet pēdējos gadu desmitos – Jūrmalā, Pumpuros. Gredzenoju visus barotavas apmeklētājus, kas nav mājas baloži un lielās zīlītes, un cenšos noķert barotavas viesus ar ārzemju gredzeniem.


Vairākas manas fotogrāfijas iekļautas www.putni.lv galerijās, publicētas žurnālos „Putni Dabā” un „MMD”. Interesantākie novērojumi atrodami putni.lv arhīvā, tos sūtu jaunumu lappusei http://www.latvijasputni.lv, un cenšos tos ievietot arī www.dabasdati.lv datubāzē. Esmu vairāku publikāciju autors un līdzautors žurnālos „Putni Dabā”, ”MMD” un „Cinclus Scandinavicus”. 2010.gadā savas labākās bildes izgatavoju izstādei piemērotā formātā; izstāde tika atklāta Papē, viesu namā "Pūķarags", tad pārcēlās uz Ķemeru nacionālā parka administrācijas ēku (Meža māju) un Rāmavas muižu. 2013.gadā baltkakla mušķērāja bilde saņēma 2.vietu dzīvnieku kategorijā fotokonkursā "Slīterei 90" Latvijas Dabas muzejā. 

 

Reizēm bildītes nopublicē dažādi interesanti informācijas avoti. Meži. lv noderēja melnā mežastrazda bilde; slitere.lv - pelēkā mušķērāja bilde. Arī litenesputni.lv dažas bildītes izmanto sugu aprakstiem. Vairākas manas putnu fotogrāfijas 2012.gadā tika izmantotas www.draugiem.lv putnu pazīšanas spēlē.

 

No 2012.gada kopā ar LOB virzu uz priekšu SIA "Motacilla" lietas - organizējam ekskursijas putnos un e-veikalā pārdodam putnu aksesuārus - būrus, noteicējus, rotaļlietas, nozīmītes un daudz ko citu.