Ja vēlaties aplūkot labākās bildes no ledins.lv dārgumu krātuvītes, spiediet šeit, tad F11, un maģija būs notikusi! Lai izietu - atkal F11.

 

Lediņš un SIA "Motacilla" aicina Jūs pievienoties stilīgām ekskursijām un braucieniem pie dabas pieredzējušu gidu vadībā. Organizējam gan lielas ekskursijas, gan braucienus pēc Jūsu vēlmēm mazās grupās; tāpat iespējami ekskluzīvi piedzīvojumi, 2-3 cilvēku grupām pieslēdzoties speciālistiem viņu pētījumos un pavadot neaizmirstamu dienu ar putniem un putnu pētniekiem.

Ekskursiju plāns 2014.gadam:

 

 

Ūdensstrazdu gredzenošana Kurzemē

 Nakšņojošo ūdensstrazdu gredzenošana, apsekojot speciāli izliktus būrīšus neaizsalstošās upītēs, aizsprostus un tamlīdzīgas romantiskas vietas. Pa ceļam dienas laikā – piemērotu vietu apsekošana un ūdensstrazdu ķeršana ar tīkliem. 9.-10.februāris, EUR 50.

 

Lapmežciems, Starpiņupītes ieteka

Bargās ziemās, kad aizsalst jūra, šī ir viena no retajām neaizsalušajām oāzēm, kas pulcē vairākus desmitus ūdensputnu – gaigalas, meža pīles u.c.

Caurceļošanas laikā pavasarī un rudenī šeit jūraszāļu sanesumos novērojami bridējputni.

Vasarā – laba atpūtas vieta kaijām un zīriņiem, kā arī citiem ūdensputniem.

16.februāris, EUR 20.

 

Melnragu rīkle un Dunduru pļavas, Kaņiera putnu tornis

Aprīlī – maijā, apmeklējot putnu torņus; var izdoties redzēt melno stārķi, jūras ērgli, citus plēsīgos putnus, ūdensputnus un bridējputnus. Pie torņa savvaļas zirgi un vispār – romantiska vieta netālu no Rīgas. Kaņiera tornis - visos gadalaikos, izņemot ziemu – lieliska vieta putnu vērošanai netālu no Rīgas. Lielie baltie gārņi, jūraskraukļi, lauči, pīles, gulbji u.c.

Orientējoši – 27.aprīlis, EUR 30.

 

Pūču ekskursija Ķemeri - Čaukciems

Martā – aprīlī šeit naktīs vokalizē pūces – iespējams dzirdēt tādas sugas kā meža pūce, apodziņš, ūpis. Orientējoši – 30.marts, EUR  25.

 

Dziedātājputnu uzskaite Jūrmalā, Ragakāpas dabas parkā

Šeit lielā skaitā ligzdo meža baloži, ligzdo meža pūce, netālu no parka robežas - arī mazais mušķērājs. Četras reizes gadā ornitologi dodas mežā, ejot katrreiz vienu un to pašu maršrutu, un pierakstot katra redzētā putna sugu un precīzu atrašanās vietu. Tā ir dziedātājputnu uzskaite, kuras mērķis ir sekot līdzi putnu skaita izmaiņām ilgākā laika periodā, izmantojot matemātiski precīzus modeļus. 4 uzskaites, aprīlis – jūnijs, orientējoši EUR 15.

 

Mērsrags, bāka - Pekrags

Viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā. Seklajā akmeņainajā piekrastes joslā no pavasara līdz pīļu medību atklāšanai augusta vidū novērojami simtiem, pat tūkstošiem ūdensputnu – pīles, kaijas, zīriņi, gulbji, bridējputni un jūras kraukļi.

Orientējoši – 27.aprīlis, maijs, jūlijs, augusts, septembris, EUR 30.

 

Kolka

Viena no labākajām putnu vērošanas vietām Eiropā pavasara migrācijas laikā (marta beigas – maija vidus). Tūkstošiem zvirbuļveidīgo putnu un ūdensputnu vērojami ceļā uz ziemeļiem. Lielas dienas un nakts plēsīgo putnu kustība – startē jūrā no raga. Novērojumiem jūrā vēlams izmantot teleskopu.

Orientējoši – 12.-14.aprīlis, EUR 45+naktsmītnes.

 

Pape

Lieliska vieta putnu rudens migrācijas vērošanai. Septembris – oktobris. Tūkstošiem zvirbuļveidīgo putnu un baložu ceļā uz dienvidiem, tāpat arī plēsīgie putni, bridējputni.

Pavasarī (marta beigas – maija sākums) var veikt jūras novērojumus (vēlams izmantot teleskopu).

Orientējoši – aprīlis/maijs, septembris/oktobris, EUR 45 plus naktsmītnes.

 

Svētes paliene

Viena no labākajām putnu vērošanas vietām Latvijā. Aprīlī šeit pulcējas līdz pat 25 000 ūdensputnu – zosis, pīles, kaijas, gulbji, zīriņi, bridējputni. Orientējoši – nedēļas nogales aprīlī, EUR 30.